Zobacz również

Powiązane wpisy

Czy cięcie cesarskie jest bolesne?

Dodano: 2016-06-06 Przez: admin


Niektóre zabiegi, na które sami musimy się zgłosić, bardzo nas przerażają. Jednym z nich na pewno jest cięcie cesarskie forum, na które czasem musimy koniecznie się zdecydować, by zapewnić sobie i dziecku bezpieczny poród. Oczywiście jeśli wcześniej nie miałyśmy styczności z podobną operacją, na pewno mocno się jej obawiamy. Dowiedzmy się więc, jak się do niej przygotować i czy będzie ona bolesna.

Czy cięcie cesarskie jest konieczne?

Wszystko zależy tak naprawdę od naszego organizmu. Jeśli nasza ciąża jest zagrożona lub dziecko rozwija się nieprawidłowo, lekarz może zalecić wykonanie cięcia cesarskiego. Stanie się tak również w przypadku, gdy poród będzie przekładany i ustali się, że nie dojdzie do niego w sposób naturalny. Oczywiście takie opinie mogą wyznaczać jedynie lekarze, dlatego zawsze ich słuchajmy. Jeśli nasz lekarz prowadzący stwierdza, że sprawdzi się u nas wyłącznie cięcie cesarskie, powinnyśmy z niego skorzystać.

Jak przygotować się do cięcia cesarskiego?

Na pewno jeszcze na kilka dni przed operacją trafimy do szpitala. Od razu zabierzmy do placówki najważniejsze dokumenty (dowód, wyniki badań i kartę ciąży) oraz podpaski, produkty higieniczne i maszynkę do golenia. W dniu operacji nie przeglądajmy cięcie cesarskie forum, tylko weźmy do ręki ulubioną książkę i postarajmy się chwilę zrelaksować. Z samego rana usuńmy włoski łonowe, co później skontroluje jeszcze nasza pielęgniarka. W dniu zabiegu musimy być także na czczo.

Czy cięcie cesarskie jest bolesne?

Teraz nadeszła odpowiedź na z pewnością najważniejsze dla nas pytanie. Czy taka operacja jest bolesna? Otóż nie, bo podczas niej znajdujemy się pod znieczuleniem. Jeśli mimo tego dalej obawiamy się zabiegu, zobaczmy cięcie cesarskie forum i przeczytajmy, co o zabiegu sądzą inne kobiety. Na pewno w jego trakcie nie odczujemy żadnego bólu, jednak to nie oznacza, że go całkowicie unikniemy. Pewne dolegliwości zaczną pojawiać się później, ale przecież na pewno sobie z nimi poradzimy, bo zrobimy to dla siebie i swojego dziecka.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy